Czerwona herbata na odchudzanie?
11

A A A

Zbawienny wpływ czerwonej herbaty na pozbywanie się tkanki tłuszczowej z organizmu jest znany już od wielu lat. Efekt odchudzający tego naparu polega przede wszystkim na przyspieszaniu przemiany materii tłuszczów przy udziale kilku mechanizmów metabolicznych. Dowiedz się więcej na temat zbawiennego działania czerwonej herbaty na organizm i wspomagania przez nią odchudzania.

Przyspieszenie metabolizmu tłuszczów

Czerwona herbata w naturalny sposób reguluje przemianę materii. Dzięki swojemu działaniu na metabolizm sprawia, że tłuszcze dużo szybciej przekształcane są w substraty energetyczne i ulegają spaleniu. Dzięki temu efektowi dochodzi do stopniowego znikania z organizmu powłoki tłuszczowej.

Tak efektywne przyspieszenie metabolizmu całego organizmu czerwona herbata wywołuje dzięki stymulującemu działaniu na kwasy żółciowe. Wzmaga ona wytwarzanie żółci, której zadaniem jest przyspieszenie trawienia za pomocą emulgacji – rozbicia cząsteczek tłuszczu na drobne kuliste cząsteczki, przez co zwiększa się powierzchnia, do której mają dostęp enzymy trawiące.

Dowiedz się więcej o czerwonej herbacie:

Czas na herbatę – herbata czerwona

Spadek cholesterolu

Działanie to ma swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w wynikach badań krwi – już po kilkutygodniowej kuracji, polegającej na regularnym spożywaniu czerwonej herbaty dochodzi do spadku poziomu cholesterolu całkowitego we krwi, który jest główną frakcją tłuszczową w organizmie człowieka. Ma to bardzo duże znaczenie w profilaktyce miażdżycy i chorób układu sercowo-naczyniowego.

Wpływ na przewód pokarmowy

Poza tym czerwona herbata stymuluje perystaltykę przewodu pokarmowego, przyśpieszając pasaż jelitowy i wzmagając eliminację substancji szkodliwych z organizmu, co również jest ważne w toku walki z otyłością, bo dzięki temu całe ciało może wyzbyć się niepotrzebnych toksyn i zalegających w jelitach zbędnych produktów przemiany materii.

Na co jeszcze wpływa czerwona herbata?

Bardzo istotnym działaniem czerwonej herbaty jest duży wpływ na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi oraz usprawnienia pracy serca. Dzięki tym efektom, krążenie krwi w całym organizmie jest bardziej efektywne, przez co poprawia się skuteczność transportu krwi do wszystkich tkanek organizmu. Czerwona herbata wspomaga także funkcje mentalne. Dzięki jej wpływowi, poprawie ulegają pamięć i koncentracja, zatem znacznie szybciej przyswajamy nowe informacje, co wzmaga efektywność procesu uczenia się.

Skomentuj lub zadaj pytanie!

*
 1. Re: Czerwona herbata na odchudzanie? halinababcia

  Witam,wie ktoś jaką tę czerwoną herbatę należy pić,czy to mają być liście czy w saszetkach?pozdrawiam

  Odpowiedz

 2. Re: Czerwona herbata na odchudzanie? Ewa

  Czy ktoś pije przez dłuższy czas czerwona herbatę i widzi jakieś efekty?

  Odpowiedz

  • Re: Czerwona herbata na odchudzanie? emilka

   pije czerwona herbate od kilku miesiecy i spadlam z 78 kg na 64 kg w tym czasie oczywiscie z cwiczeniami.

   Odpowiedz